لینک

 دیدار مهندس رحیمی شهردار قائم شهر و دکتر ادیانی نماینده محترم مردم قایم شهر، سوادکوه،سوادکوه شمالی،سیمرغ،جویبار در مجلس شورای اسلامی با مهندس محمد حاج رسولیها مشاور محترم وزیر نیرو و مدیر عامل شرکت مدیریت منابع آب ایران جهت بررسی حریم بستر رودخانه های قائم شهر .

به گزارش روابط عمومی شهرداری قائم شهر، در این جلسه به چگونگی رفع موانع حریم بستر و ایمن سازی حریم رودخانه های قائم شهر، بخصوص رودخانه تلار و تعیین بستر حریم با رعایت منافع مالکین واقع در این حریم بحث و تبادل نظر شد.

با توجه به اینکه شهرداری طرح احداث سد لاستیکی در پایین دست رودخانه ی تلار، مشرف بر پارک سراج را در دستور کار خود قرار داده بود و مطالعات لازم در این خصوص از طرف مشاور مربوطه صورت گرفته شده بود، مقرر گردید مدیریت منابع آب استان تمهیدات لازم را انجام داده و شرایط و بستر لازم را برای اجرای پروژه فراهم آورد.

شایان ذکر است، بسیاری از تاسیسات و ابنیه متعلق به شهرداری قائم شهر، از جمله کارخانه آسفالت واقع در ابتدای روستای منگل پارک سراج و محدوده دفن بهداشتی زباله، مشرف بر رودخانه تلار می باشد که همین امر اهمیت این جلسه را صد چندان می نماید. قدر مسلم این اقدام منشاء خیر خواهد بود و برای همه مسافرینی که قصد عبور از این شهر را دارند زمینه های تفریحی و توریستی خوبی ایجاد خواهد نمود.

لازم به ذکر است ساخت سد لاستیکی به دلیل موقعیت مکانی ویژه قائم شهر که از بزرگ ترین شهرهای مازندران می باشد و در مسیر جاده فیروزکوه و هراز قرار دارد، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

 

پروژه ها انجام شده

احداث رفیوژ خیابان جمنان

احداث پارک پیاده رو

احداث پارک بانوان

احداث رفیوژ در نقاط مختلف شهر

زیرگذر ایثارگران

پروژه المان سرلشکر شهید خلبان جعفر مهدوی

پروژه تقاطع غیر همسطح میدان جانبازان

اطلاعات تماس

دفتر روابط عمومی:     ۴۲۰۷۶۶۰۷ (۰۱۱)
تلفن شهرداری مرکز:     ۴۲۰۸۴۲۲۰ (۰۱۱)
شماره دورنگار:     ۴۲۰۸۴۲۱۹ (۰۱۱)
سامانه پیام کوتاه:     ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱۳۷
مازندران، قائم شهر، خیابان ساری، چهارراه ترک محله

شماره روابط عمومی: ۱۳۷
پست الکترونیک: info@ghaemshahr.ir

تاریخچه شهر

قائم‌شهر مرکز شهرستان قائم‌شهر یکی از شهرهای استان مازندران در شمال ایران می‌باشد. این شهر از سمت شمال و شمال غرب به شهرستان جویبار و شهرستان بابلسر و دریای مازندران (دریای خزر)، از سمت جنوب به شهرستان سوادکوه، از سمت غرب به شهرستان بابل و از سمت شرق به شهرستان ساری محدود است.در سال‌های دور شهرستان فیروزکوه و بخش‌هایی از شهمیرزاد، تا سال ۱۳۵۹ شهرستان سوادکوه و ۱۳۷۶ شهرستان جویبار بخش‌هایی از قائم شهر بوده که به شهرستان تبدیل شدند.Template Design:Dima Group