لینک

به گزارش روابط عمومی شهرداری قائم شهر، صبح روز چهارشنبه مورخ ۲۱ تیرماه سال جاری آقای بزرگ نیا مدیرکل میراث فرهنگی استان مازندران و هیئت همراه با مهندس رحیمی شهردار قائم شهر و کارشناسان و معاونین در دفتر کار ایشان به گفتگو پرداختند.


در این دیدار مدیرکل میراث فرهنگی با بیان این موضوع که: قائم شهر تنها شهر مازندران است که در مرکزیت شهر خود دارای سایت باستانشناسی ( تپه گردکوه) می باشد که در تاریخ این شهر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تپه گردکوه با مساحتی بالغ بر ۶۵ هکتار است که با توجه به وجه تاریخی که دارد باید در خصوص ساخت و ساز اطراف آن، باید اصول و ضوابط خاصی مورد توجه قرار بگیرد و جهت جذب توریسم باید آنرا به سایت موزه مردم شناسی مبدل کرد.
وی خاطر نشان کرد:  پیگیری های لازم در جهت بازگشایی تپه باستانی طالقانی (قلعه کش) نیز در همین راستا باید صورت پذیرد.
وی در خاتمه به تبدیل عمارت شهرداری سابق به موزه مردم شناسی اشاره کرد و ابراز داشت : جهت انجام این امر حدود ۲۰۰۰ قطعه اشیاء باستانی مربوط به مازندران و بویژه قائم شهر را در اختیار این عمارت قرار خواهیم داد تا تمام شهروندان بتوانند بهره کافی و وافی را از این مکان ببرند.
مهندس رحیمی اظهار داشت: امیدواریم همانند گذشته شاهد تعامل بیشتری میان شهرداری و میراث فرهنگی باشیم و دراین بین مردم فهیم قائم شهر شاهد افتتاح و بهره برداری از موزه مردم شناسی و سایت باستانی در این شهر تاریخی و متمدن باشند.
شایان ذکر است، مقرر گردید کارشناسان گردشگری به همراه کارشناسان شهرداری طی هفته آتی از محل سایت و موزه بازدید به عمل آوردند تا هرچه سریعتر بتوانند این پروژه ها را به مرحله اجرا درآورند.

 

پروژه ها انجام شده

احداث رفیوژ خیابان جمنان

احداث پارک پیاده رو

احداث پارک بانوان

احداث رفیوژ در نقاط مختلف شهر

زیرگذر ایثارگران

پروژه المان سرلشکر شهید خلبان جعفر مهدوی

پروژه تقاطع غیر همسطح میدان جانبازان

اطلاعات تماس

دفتر روابط عمومی:     ۴۲۰۷۶۶۰۷ (۰۱۱)
تلفن شهرداری مرکز:     ۴۲۰۸۴۲۲۰ (۰۱۱)
شماره دورنگار:     ۴۲۰۸۴۲۱۹ (۰۱۱)
سامانه پیام کوتاه:     ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱۳۷
مازندران، قائم شهر، خیابان ساری، چهارراه ترک محله

شماره روابط عمومی: ۱۳۷
پست الکترونیک: info@ghaemshahr.ir

تاریخچه شهر

قائم‌شهر مرکز شهرستان قائم‌شهر یکی از شهرهای استان مازندران در شمال ایران می‌باشد. این شهر از سمت شمال و شمال غرب به شهرستان جویبار و شهرستان بابلسر و دریای مازندران (دریای خزر)، از سمت جنوب به شهرستان سوادکوه، از سمت غرب به شهرستان بابل و از سمت شرق به شهرستان ساری محدود است.در سال‌های دور شهرستان فیروزکوه و بخش‌هایی از شهمیرزاد، تا سال ۱۳۵۹ شهرستان سوادکوه و ۱۳۷۶ شهرستان جویبار بخش‌هایی از قائم شهر بوده که به شهرستان تبدیل شدند.Template Design:Dima Group